Atletiek

TOPPRESTASIES:


Afrigters, Organiseerders, Spanbestuurders, Tegnies & Oefentye

dbae20a21e1d5fb326cb571a4bbc8a2b.png
  • Afrigters:
    • Diskus: Me Kies en L Ehlers
    • Gewigstoot: J Erasmus en D van der Spuy
    • Hekkies: Daniel en T Louw
    • Hoogspring: M Fick en A Theron
    • Middelafstande: T Vermaak, E Pelser en G Koekemoer
    • Naelope: M Hanekom
    • Spiesgooi: E Bekker en T Meyer
    • Verspring: L Moll
  • Organiseerders:
    • T Vermaak en L Moll
  • Spanbestuurders:
    • Seuns: M Hanekom en J Erasmus
    • Dogters: R Swanepoel en L Moll
  • Tegnies:
    • R Koekemoer en J Erasmus
 

Byeenkomste

  • 20 Januarie 2018: Transvalia. Klerksdorp en Hoërskool Florida (Klerksdorp)
  • 26 Januarie 2018: Linden Prestige Atletiek (Bersig, Potchefstroom, Volkskool en Klerksdorp (UJ)
  • 2 Februarie 2018: Sandton Akademie, Maragon, Hugenote en Vereniging Gimnasium (Tuis)
  • 9 Februarie 2018: Prestige Atletiek - HTSM, AHSP, AHMP, Kempton Park, Menlopark (UJ)
  • 15 Februarie 2018: Roodepoort
  • 20 Februarie 2018: Interhoër (Sasolburg)
  • 23 Februarie 2018: D12


Uitslae

ATLETIEK UITSLAE – 26 JANUARIE – UJ (LINDEN PRESTIGE)

1ste Plekke

 

 

Levandre Horne

So/16 Verspring

6,23m

Ronald Jordan

So/17 Hoogspring

1,75m

Tino Swanepoel

So/19 100m

10,70s

Louise Kemp

Do/15 Discus

28,41m

Jaliesha de Beer

Do/19 Gewigstoot

9,89m

Tarryne Cloete

Do/19 100m

13,13s

 

 

 

2de Plekke

 

 

Abraham Claassens

So/14 100m

12,38s

Kyle Erke

So/15 400m

58,39s

Levandre Horne

So/16 100m

11,34s

Juandrevan der Merwe

So/19 Diskus

38,77m

Brandon van Heerden

So/19 Hoogspring

1,85m

Ndivho Mufundalani

So/19 800m

2m01,28s

Alicia Morton

Do/16 Gewigstoot

10,27m

Claudia Aggenbacht

Do/17 Gewigstoot

11,08m

Jaliesha de Beer

Do/19 Diskus

30,55m

Monya Theron

Do/19 Gewigstoot

9,13m

 

 

 

3de Plekke

 

 

Kyle Grobler

So/15 Hoogspring

1,60m

P Plaatjies

So/15 200m

24,83s

Levandre Horn

So/16 200m

23.04s

Michael Deale

So/17 Diskus

44,37m

Brandon van Heerden

So/19 Verspring

6,33m

Charne Pieterse

So/15 Spiesgooi

25,55m

Claudia Aggenbacht

Do/17 Verspring

4,84m

Tarryne Cloete

Do/19100m Hekkies

17,78s

UITSLAE VAN ATLETIEKBYEENKOMS TE KLERSDORP OP SATERDAG, 20 JANUARIE 2018

1ste PLEKKE

Mcverne Everts

So/14 Hoogspring 1,55m

1,55m

Kyle Grobler

So/15 Hoogspring 1,60m

1,60m

Morné Barnard

So/16 Spiesgooi 42,43m

42,43m

Levandré Horne

So/16 100m 11,50s

11,50s

Levandré Horne

So/16 Verspring 6,17m

6,17m

Tshiamiso Moncho

So/19 3000m 13m07,20s

07,20s

Ndivho Mufundalani

So/19 800m 2m06,20s

06,20s

Tino Swanepoel

So/19 100m 10,80s

10,80s

Tino Swanepoel

So/19 110m Hekkies 14,70s

14,70s

Tino Swanepoel

So/19 Verspring 6,52m

6,52m

Brandon van Heerden

So/19 Hoogspring 1,90m

1,90m

Xanthé Erasmus

Do/15 Spiesgooi 27,17m

27,17m

Louise Kemp

Do/15 Diskus 26,57m

26,57m

Claudia Aggenbacht

Do/17 Verspring 4,75m

4,75m

Carmen van Wyk

Do/17 Hoogspring 1,40m

1,40m

Tarryne Cloete

Do/19 100m Hekkies 18,00s

18,00s

 

 

 

2de PLEKKE

Levandré Horne

So/16 200m 23,50s

23,50s

Michael Deale

So/17 Diskus 45,80m

45,80m

Ndivho Mufundalani

So/19 1500m 4m36,20s

36,20s

Brandon van Heerden

So/19 Verspring 6,29m

6,29m

Nikita Stoltz

Do/15 400m 1m13,60s

13,60s

Alicia Morton

Do/16 Gewigstoot 10,49m

10,49m

Claudia Aggenbacht

Do/17 Gewigstoot 11,48m

11,48m

Charlize Champbell

Do/17 800m 3m07,30s

07,30s

Jaliesha de Beer

Do/19 Gewigstoot 10,02m

10,02m

Jaliesha de Beer

Do/19 Diskus 30,73m

30,73m

Jamie-Lee Roman

Do/19 400m 1m12,50s

12,50s

Jamie-Lee Roman

Do/19 800m 3m01,70s

01,70s

Jamie-Lee Roman

Do/19 1500m 6m14,60s

14,60s

 

 

 

3de PLEKKE

Reinardt Appelgrein

So/15 Spiesgooi 39,87m

39,87m

Kyle Erkhe

So/15 400m 59,10s

59,10s

Kyle Erkhe

So/15 800m 2m24,90s

24,90s

Ruan Naude

So/15 Gewigstoot 12,23m

12,23m

Da-Novan Williams

So/15 100m 12,20s

12,20s

Louis Meyer

So/16 800m 2m35,70s

35,70s

Phaka Mthembu

So/16 400m Hekkies 1m13,40s

13,40s

L Sithole

So/16 110m Hekkies 21,30s

21,30s

Richardo Brough

So/17 Gewigstoot 14,35m

14,35m

Prince Nkambule

So/17 110m Hekkies 20,10s

20,10s

Brink Bosman

So/19 Gewigstoot 13,87m

13,87m

Ian Havenga

So/19 800m 2m25,30s

25,30s

Ndivho Mufundalani

So/19 400m 57,90s

57,90s

Mia Groenewald

Do/15 800m 3m19,20s

19,20s

Kristi Lampbrecht

Do/15 200m 28,10s

28,10s

Kristi Lampbrecht

Do/15 90m Hekkies 16,40s

16,40s

Kristi Lampbrecht

Do/15 300m Hekkies 51,20s

51,20s

Charné Pieterse

Do/15 Spiesgooi 25,12m

25,12m

Shanique Volschenk

Do/16 Verspring 4,14m

4,14m

Claudia Aggenbacht

Do/17 100m 13,90s

13,90s

Elricia Benson

Do/17 100m Hekkies 18,40s

18,40s

Elricia Benson

Do/17 200m 29,60s

29,60s

Elricia Benson

Do/17 Spiesgooi 30,15m

30,15m

Linmari Kruger

Do/19 3000m 17m06,00s

06,00s

Kirsten Schonken

Do/19 1500m 6m62,00s

62,00s

Tarryne Cloete

Do/19 100m 13,40s

13,40s

Sharnelle Scholtz

Do/19 3000m 17m29,10s

29,10s

Monya Theron

Do/19 Gewigstoot 9,19m

9,19m

 

CHAMPION OF CHAMPIONS

 

 

ITEM

NAAM

 

 

 

Verspring Senior Dogters

Shanique Volschenk

4,70m

Verspring Junior Dogters

Klariska van Straten

4,53m

Verspring Senior Seuns

Tino Swanepoel

6,50m

Verspring Junior Seuns

Reinhardt Appelgrein

5,28m

 

 

 

Hoogspring Senior Dogters

Kirsten Schonken

1,42m

Hoogspring Junior Dogters

Andrea Kasselman

1,36m

Hoogspring Senior Seuns

Brandon van Heerden

1,88m

Hoogspring Junior Seuns

Kyle Grobler

1,50m

 

 

 

Spiesgooi Senior Dogters

Shante Steyn/ Ivana Pfister

25,00m

Spiesgooi Junior Dogters

C Pieterse

26,00m

Spiesgooi Senior Seuns

Jan-Hendrik Nemand

37,34m

Spiesgooi Junior Seuns

Reinhardt Appelgrein

38,00m

 

 

 

Gewigstoot Senior Dogters

Claudia Aggenbacht

11,03m

Gewigstoot Junior Dogters

Louise Kemp

9,87m

Gewigstoot Junior Seuns

Jean v/d Merwe/Dwayne Lombard

10,12m

Gewigstoot Senior Seuns

Jeandre v/d Merwe

14,03m

 

 

 

Diskus Senior Dogters

Louise Kemp

27,91m

Diskus Junior Dogters

Jaliesha de Beer

31,63m

Diskus Senior Seuns

JP Oberholzer

43,85m

Diskus Junior Seuns

Brandon Alberts

29,45m

 

 

 

100m Senior Dogters

Tarryn Cloete

11,90s

100m Junior Dogters

Kristi Lamprecht

13,2s

100m Senior Seuns

Tino Swanepoel

10,6s

100m Junior Seuns

Ronan Plaatjies

11,2s

 

 

 

200m Senior Dogters

Shanique Volschenk

32,40s

200m Junior Dogters

Kristi Lambrecht

28,6s

200m Senior Seuns

Francois Trollip

24,2s

200m Junior Seuns

Levandre Horne

25,6s

 

 

 

400m Senior Dogters

Bernadine Erasmus

1m24,8s

400m Junior Dogters

Kristi Lamprecht

1m07,5s

400m Senior Seuns

Ndivho Mufundalani

57,2s

400m Junior Seuns

Kyle Erkhe

59,4s

 

 

 

800m Senior Dogters

Jamie-Lee Roman

3m08,90s

800m Junior Dogters

Dominique Taylor

2m31,30s

800m Senior Seuns

Ndivho Mufundalani

2m03,4s

800m Junior Seuns

Morne Fyte

2m38,10s

 

 

 

1500m Senior Dogters

Jamie-Lee Roman

 

1500m Senior Seuns

Ndivho Mufundalani

4m58,10s

1500m Junior Seuns

Denver Kaundule

5m59,90s

 

 

 

3000m Senior Dogters

Linmari Kruger

16m,14,50s

1500m Senior Seuns

Tshiamiso Moncho

11m49,20s


Prestasies

Baie geluk aan die volgende leerders met hul mooi prestasies:

Kristi Lamprecht

  • Kristi Lamprecht het in Desember 2017 aan klubatletiek deelgeneem en die volgende behaal: 100m o/15 in 12,41s.
  • Danielle Benecke het in 'n “Travel & Sport” uitnodigingspan te Dubai gaan deelneem.
  • Wynand Conradie, Florries se nommer een tennisspeler, het in Desember 2017 aan twee SA-toernooie in die O/16-ouderdomsgroep deelgeneem. Hy behaal 'n tweede plek in die gouegroep, en 'n tiende plek in die platinumgroep. Wynand, en sy jonger broer, Cobus, neem ook op 3 & 4 Februarie 2018 deel aan die Sentraal Gauteng-proewe by Ellispark. Sterkte.
  • Duncan Erasmus het in die Desembervakansie by die RACA-gala aand twee trofee verwerf vir algehele wenner: klavier eie keuse asook vir klavier o/17 - o/18.
  • Hanu Kilian het in Desember aan die artistiese gimnastiek kampioenskappe in Namibië deelgeneem en ‘n brons medalje verwerf.

Prestige 2017:

Prestasies in 2017:

Daarmee spog ons graag met die volgende leerders wat onlangs puik presteer het:

  • Ryan van Onselen              Spiesgooi: Gauteng; SA School Games
  • Mari-Lee Davis                    SA School Games
  • Justin Bhana                       100m: Gauteng
  • Elizabith Loots                     SA School Games